Hurbanova 2564/14A 0949219794 smsoft@smsoft.sk Pon - Pia : 08:30 - 16:30
  • IMG_20190703_102552.jpg
  • IMG_20190703_102736.jpg
  • IMG_20190703_102911.jpg
  • shop1.jpg
  • _rko.jpg

Novinky

Zavedenie eKasa systému znamená, že každá pokladnica podnikateľa bude cez internet prepojená so systémami Finančnej správy Slovenskej republiky.

Od zavedenia eKasy si finančná správa sľubuje zníženie daňovej medzery na DPH v uvedených sektoroch.

Kým doteraz mali podnikatelia možnosť vybrať si napojenie na systémy finančnej správy (v podobe VRP) dobrovoľne, po novom bude online pripojenie na finančnú správu povinné. eKasa je moderné online riešenie s výraznými benefitmi pre podnikateľov.

Z elektronických registračných pokladníc (ERP) sa stanú online registračné pokladnice (ORP). Podnikateľom sa však rozšíria možnosti: pokladnicou bude môcť byť nielen klasická ERP, ale aj tablet, mobil, počítač či VRP. Od 1. apríla 2019 sa musia k systému pripojiť všetky novovzniknuté prevádzky a nové pokladnice, všetky ostatné subjekty postupne od 1. apríla 2019 do 30. júna 2019. Od 1. júla 2019 musia byť na systém eKasa celoplošne napojení všetci podnikatelia.

 

Pri prechode z elektronickej registračnej pokladnice na on-line registračnú pokladnicu je potrebné myslieť aj na jednu dôležitú veci – internetové pripojenie, keďže nevyhnutou súčasť eKasa systému je odosielanie informácií z pokladnice podnikateľa do informačných systémov finančnej správy.

 

Podľa novely Zákona o elektronických registračných pokladniciach, známej aj ako eKasa, podnikateľ sa do 1.7.2019 musí rozhodnúť či svoju elektronickú registračnú pokladnicu (ERP) prerobí na online registračnú pokladnicu (ORP) alebo začne používať virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP).

Prechod na virtuálnu pokladnicu nie je pre vás možný, ak spĺňate hoci len jednu z nižšie uvedených podmienok.

  1. máte v pokladnici viac ako 2000 druhov tovarov alebo služieb,
  2. často predávate na miestach, kde nie je internetový signál a potrebujete aby pokladnica fungovala aj bez internetu,
  3. máte svoju registračnú pokladnicu alebo fiskálnu tlačiareň napojenú na predajný alebo skladový softvér, ako sú napríklad Oberon, iKelp, Pohoda a chcete tento softvér používať aj naďalej.

Ak sa vás tieto podmienky netýkajú, môžete svoju registračnú pokladnicu vymeniť za tlačiareň k virtuálnej pokladnici.

Čo sa zmení a čo zostáva aj naďalej?

Po prerobení elektronickej registračnej pokladnice na online registračnú pokladnicu nastanú nasledovné zmeny:

Denné uzávierky nie sú povinné a nie je nutné ich archivovať.

Odpadá povinnosť archivácie kontrolných záznamov.

Kniha elektorinckej registračnej pokladnice sa ruší.

Servisné prehliadky zostávajú povinné, inak zákazník stráca záruku na pokladnicu a chránené úložisko.

Pokladnica potrebuje internet.

Fiskálnu pamäť nahradí chránené dátové úložisko s obmedzenou kapacitou.

Všetky povinnosti servisných organizácií prechádzajú na podnikateľa.

Ako postupovať ďalej

Tento rok sa musí upraviť 250 000 elektronických registračných pokladníc. Neodkladajte svoje rozhodnutie na poslednú chvíľu!!!

Ak ste sa rozhodli prejsť na virtuálnu pokladnicu, tak požiadajte o pridelenie prihlasovacích údajov podľa nasledovného videonávodu. Tým, že vám Finančná správa pridelí prihlasovacie údaje, nevznikajú vám žiadne povinnosti a stále môžete až do 30.6.2019 používať svoju súčasnú elektronickú registračnú pokladnicu.

>> POČÍTAČE

Predaj a servis kancelárskej a výpočtovej techniky v našej predajni alebo v našom eShope. Príslušenstvo k počítačom a spotrebný materiál. Montáž a údržba počítačových sietí.

 

 

>> SATELITY

Predaj a montáž satelitnej techniky, predaj produktov Skylink, DIGI Slovakia, Antik.

>> POKLADNICE


Predaj a servis registračných pokladníc a tlačiarní. Software pre predajne a reštaurácie SMsklad s výstupom na fiškálnu tlačiareň

 

 

>> ZABEZPEČENIE

Predaj a montáž zabezpečovacej techniky, kamerové systémy.

>> MOBILY

Predaj mobilných telefónov na predajni alebo v eShope. Servis mobilných telefónov, príslušenstvo k mobilom (puzdrá, sklá, pam. karty)

 

 

>> INTERNET

Sme autorizovaný predajca internetu spoločnosti Swan, Yellownet a Radiolan

>> SOFTWARE

Predaj a servis vlastného software pre predajne a reštaurácie, Jednoduché účtovníctvo. Tvorba www stránok. Predaj software iných výrobcov (Antiviry, Operačné systémy,kancelársky SW)

 

>> ANTIVIRUS

Sme autorizovaný predajca Bitdefender antivirus riešení. Pridajte sa k miliónom užívateľov po celom svete.

Táto stránka používa cookies. Pokračovaním v používaní tejto stránky alebo kliknutím na tlačidlo Súhlasím súhlasíte s používaním súborov cookie.
Súhlasím